Vaše příběhy

Každý z nás má svůj příběh. Ať si to uvědomujeme nebo ne, všechny tyto příběhy v sobě nesou ohromnou sílu. Nesmíme se však bát vyjádřit je v celé jejich kráse, protože často to, za co se nejvíc stydíme, skrývá onu moc. Moc přitáhnout nám do života to, co právě potřebujeme.

Pojďme spolu najít sílu vašeho příběhu!

Jak to probíhá? Setkáme se a já s vámi udělám narativní interview. Na tomto interview je krásné, že dostanete naprostou volnost. Může to být zprvu i trochu děsivé, ale když bylo děláno interview se mnou, už ten pocit, že mi někdo zcela naslouchá a přijímá, byl pro mě zážitkem. Na toto interview není třeba se jakkoliv připravovat a vlastně to ani není dobré. Dohodneme se, jak chcete svůj příběh použít, a podle toho se zvolí téma. Toto téma vám určím já, nebo se na něm společně domluvíme až těsně před rozhovorem, abyste neměli čas o něm přemýšlet. Samotné interview má formu příběhu. Začnete vyprávět o svém životě s přihlédnutím k danému tématu. Ve spontánním vyprávění znovuoživujete své prožitky a dáváte jim smysl. Může se stát, že díky ponechané volnosti sami přijdete na souvislosti, které vás předtím nenapadly. Já nijak nebudu přerušovat tok vašich myšlenek a pocitů a případné otázky si budu zapisovat. Na ty pak dojde řada, až budete cítit, že jste řekli opravdu všechno, co jste chtěli. Pobavíme se o věcech, které mě zaujaly. Můžeme skončit až u otevřené diskuze, z které vyplynou poslední detaily skládačky a utvoří se celistvý obraz.
Vaše příběhy

Celý rozhovor si nahraji na diktafon. Můžete se tak k němu kdykoliv vrátit a získat nový pohled či porozumění. Pro vyjádření vašeho příběhu se stává záznam prostředkem, s kterým mohu pracovat, a naprostou nezbytností. Vašemu příběhu dám konkrétní formu podle toho, jaké s ním máte další úmysly. Vždy se však snažím, aby v něm byl obsažen člověk v celé jeho celistvosti. Protože to je to, co jsme. Nejsme jen souhrn našich dovedností či zálib. A i kdybychom je chtěli jen vypsat, to, proč je děláme a jak k nim přistupujeme, je to, v čem se skrývá opravdová síla. To z nich dělá příběh a v příběhu se skrýváme my samotní.

 

->Doporučení

 

Pokud máte zájem o mé služby, není nic jednoduššího než mě kontaktovat!