Hra se slovy

Rád si hraji se slovy. Jsem nadšený hráč. Nehraji však, abych někoho obehrál, ale pro hru samotnou. A nejraději jsem, když z ní mají radost všichni.

Pomohu vám vyjádřit váš záměr tak, aby získal sílu a zároveň stále obsahoval vašeho ducha. Nedržím se žádných daných pravidel jak zaujmout. Mé jediné pravidlo zní: Když jsme sami sebou, správní lidé se vždy objeví.

Rád spřádám slova tak, aby měla hloubku, nadlehčuji je humorem, hraji si s jejich smyslem, či je dokonce seskupuji do veršů a rýmů. Těší mě vše z toho, a nejvíc, když konečný výsledek ladí s vámi!

„Miřte slovy přesně!“ říká první ze čtyř dohod Dona Miguela Ruize. A ono to není tak snadné. Nejen, že si prvně musíme sami ujasnit, co opravdu cítíme a chceme vyjádřit, ale také je třeba počítat s tím, že ostatní mají s určitými slovy spojené vlastní pocity a představy. Kdybychom to brali příliš vážně, nejspíš bychom se z toho zbláznili. Když se nám z toho podaří udělat hru, může to být skvělá zábava.

DSC02807

Třeba když prohlásím, že jsem „hráč se slovy“. Kolika z nás naskočí hráč pokeru, který se snaží pro svůj prospěch ostatní zmanipulovat? Já ve skutečnosti nevěřím v manipulaci. Může nám přinést náznak toho, co jsme doopravdy chtěli, ale výsledek nás nikdy plně neuspokojí. Možná existuje i něco jako pozitivní manipulace,  já však to slovo raději nepoužívám. Manipulace je pro mne jedno z ukázkových slov, které už mám spojené s významem „proti něčí vůli“. Věřím však, že existuje cesta pohrát si se slovy tak, aby měla sílu, ale aby zároveň co nejlépe vyjadřovala náš opravdový záměr a pocit. Je to něco podobného, co hledám v příbězích – sílu, emoce, myšlenku a směr, neoddělitelně propojené. Zároveň v tom stále musí zůstat duše, duše člověka, kterého se to týká. A pak nastává ten okamžik na trochu té hry a magie – a to mě opravdu baví.

 

->Doporučení

 

Pokud máte zájem o mé služby, není nic jednoduššího než mě kontaktovat!