Doporučení

Zde přenechám slovo ostatním.

Příběhy a texty na web pro Nekupuj.Adoptuj! (Jana Ullmannová)

“Jménem naší iniciativy Nekupuj.Adoptuj! bych ráda poděkovala Jirkovi za skvělou spolupráci na textech pro naše nové webovky (zatím nezveřejněné, ještě jsou v procesu). Jirka nám pomohl najít úplně nový úhel pohledu na to, co děláme a co chceme sdělit lidem. Dokáže najít v každém tématu linku příběhu a nádech naděje. Dodal nám odvahu jít s kůží na trh a nebát se vlastní upřímnosti. Bez něj bychom své příběhy nejen neuměly napsat, ale ani by nás to nenapadlo. Sezení s Jirkou byla zároveň terapie a motivační doping. Díky moc za všechno a těšíme se na další spolupráci!”

 

Texty na web pro nový startup Petgurman

“Začali jsme rozjíždět nový startup Petgurman. Potřebovali jsme nové texty a nový originální přístup. Oslovili jsme tedy Jirku Nováčka a pobavili jsme se o projektu. Lidsky jsme si taky sedli, domluvili podmínky a už to začalo. Za měsíc od spolupráce byl web plný textů, zpětné vazby byly pozitivní. Spolupráce šla tak dobře, že jsem Jirkovi dal i přístup do administrace webu, aby mohl texty vkládat rovnou tam. Dnes se již spolu bavíme o další pravidelné spolupráci na měsíční bázi – psaní aktualit, newslettery, Facebook atd. Tato spolupráce mě baví.”

 

Konzultace sebeprezentace pro Zážitkovou seznamku (Martin Zákostelský)

“Na Jirkovi oceňuji kromě jeho velké empatie i schopnost otevřeně a pozorně naslouchat. Dává to člověku mimo jiné pocit, že je respektován, a tím se může rychleji otevřít a dostat se k podstatě věci. Líbí se mi, že Jirka přichází s vlastními nápady, které umí vystihnout podstatu věci. Před naší schůzkou se Jirka svědomitě připravil a bylo poznat, že se nějakou dobu před setkáním našemu projektu věnoval. Díky spolupráci s Jirkou jsme si u Zážitkové seznamky lépe ujasnili hlavní pilíře našeho projektu a také to, na jakých klíčových principech stavět při komunikaci a propagaci směrem k druhým lidem. Myslím si, že Jirkův vstřícný a pozorný přístup bude – stejně tak jako nám – vyhovovat mnoha dalším lidem.”

 

Životní příběh pro Helenu Kurzweilovou

“Jirku jsem požádala o pomoc při tvorbě mého životního příběhu. Hledala jsem někoho, kdo dokáže empaticky naslouchat a s kým se budu cítit bezpečně, abych mohla volně vzpomínat a vybavovat si důležité momenty mého života. Jirkův přístup beze zbytku naplnil má očekávání. Příběh mi ještě pomohl sepsat a doladit. Proces, který se naším setkáním otevřel, trval několik týdnů. Během nich mě spontánně napadaly další okamžiky z mého života, které dobře charakterizují to, kdo jsem. Je opravdu zajímavé i užitečné si tím projít. Jirku jako milovníka příběhů mohu vřele doporučit.”

 

Rozhovor s akademickým malířem Vlastimilem Tomanem pro Adélu Rúčkovou Moravcovou

„S Jirkou jsme spolupracovali na tvorbě rozhovoru s akademickým malířem Vlastimilem Tomanem. Jirka zpracoval audio nahrávky, citlivě je přepsal a upravil do čtivého textu. S lehkostí se dokázal nacítit na myšlenky a postoje pana Tomana, ačkoliv se s ním osobně nesetkal. Rozhovor je stručný, svižný a zároveň obsahuje vše podstatné. Jsem se spoluprací velmi spokojená a těším se na další.“

 

Spolupráce s Kristýnou Sataryovou

“S Jirkou jsem spolupracovala na mnoha různých projektech a vším se jako červená nit vine jeho nakažlivé nadšení, neúnavná tvořivost a neotřelé intuitivní vhledy do podstaty věcí. Ačkoli je to všestraně založený, renesanční muž, chtěla bych zde zmínit zejména jeho slovotvorný talent pro příběhy, který se projevuje v povídkách, scénářích, osobních příbězích nebo v rytmu zvukomalebných básní. Ať už byste chtěli s Jirkou navázat spolupráci jakéhokoliv druhu, můžete se těšit na laskavého, empatického člověka, s kterým je radost být v kontaktu. Společná tvorba s Jirkou mě prostě baví.”

 

Osobní příběh na web pro Michala Müllera

“Nejprve mne Jirka pozorně vyslechl, což bylo samo o sobě příjemné. Poté jsme si v dialogu probrali klíčové body mého životního příběhu. Už ono samotné vyprávění a diskuse byly pro mě velice přínosné, protože jsem si uvědomil více své priority a životní postoje. Následné Jirkovo písemné zpracování považuji za velmi dobré. Jasně, citlivě a čtenářsky přitažlivě vypichuje hlavní body mého životního příběhu v kontextu mého poslání a dalšího směřování.”

 

Texty na web pro nový projekt Aleše Výmoly

„Jirka pro náš připravovaný projekt vytvořil nosný text na základě našich poznámek, postřehů a požadavků. Má skvělou schopnost shromáždit kusé informace, ať už o osobě nebo produktu a z těchto fragmentů poskládat doslova literární kus, který se nejen pěkně čte, ale zároveň trefně vypráví. Jeho um se skvěle hodí například když chcete na web napsat text o sobě, text který má příběh, hlavu a patu a nevíte jak na to. Jednoduše – potkejte se s Jirkou, vyprávějte mu o sobě a on dá váš životní příběh na papíře hezky dohromady.“

 

Texty písní pro autora hudby Patrika Ulricha

“Jirka je nejen profesionální básník, ale také velmi zručný textař. Má smysl pro rytmus i vtip. A jako tvůrce obecně má velmi rozvinutý psychologický postřeh. Velkým plusem je i to, že se zbytečně neopakuje. Má velmi bohatou slovní zásobu. Dokáže psát jak lyricky, tak i velmi konkrétně a je s ním skvělá spolupráce.”

 

Spolupráce s Janou Veselou

„S Jirkou Nováčkem jsem měla tu čest spolupracovat hned na několika projektech v různých odvětvích. Je to schopný, pracovitý člověk, který umí přemýšlet a vyjít zákazníkovi vždy rozumně vstříc. Umí se správně zakousnout do práce a je velmi trpělivý. Jirka je také kreativní člověk se spoustou nápadů a myšlenek. Mimo jiné je to skvělý mentor, motor, jenž popožene člověka kupředu. Jsem ráda za možnost spolupráce. Doporučuji.“

 

Komunikační krizová strategie pro Filmový festival Čačikano (Alžběta Jílková)

“Jiří byl od začátku skvělý a do projektu zapálený. Vymýšlel věci i nad rámec výzvy a neustále zdokonaloval zaslané nápady. Ani nevím, jak pořádně poděkovat! S radostí děkuji a doufám, že se na festivalu potkáme!” (Nebudu vás napínat – potkali jsme se. A moc se mi tam líbilo)